Soutěž - nesoutěž

07.03.2017 13:51

Soutěž – nesoutěž, aneb najděte recept

Obecní knihovna Bohutín a Obecní úřad Bohutín pořádají pro všechny občany obce „Soutěž-nesoutěž, aneb najděte recept“.

Každá rodina má recepty, které se dědí z generace na generaci, nebo recepty, které vařily babičky a prababičky, které jsou typické pro náš kraj a které se třeba už ani nevaří. Jsou to nejen nejrůznější polévky, jídla bez masa i s masem, buchty, koláče slané i sladké, obřadní pečivo, ale třeba také zavařeniny nebo domácí bonbony a mnoho jiného. Neobávejte se, prosím, poslat recepty na zdánlivě obyčejná jídla, právě ta často upadají v zapomnění a právě recepty na obyčejná jídla našeho kraje hledáme.

Přáli bychom si, aby tyto skvosty zůstaly zachovány i pro další generace, a tak prosíme, prohledejte domácí receptáře a poskytněte nám recept.  Z receptů se pak pokusíme vytvořit jakousi „Bohutínskou kuchařku“.

Recepty předejte, prosím, ve výpůjční době do knihovny, pošlete e-mailem (knihovnabohutin@seznam.cz) nebo vhoďte do schránky na OÚ a obálku označte „knihovna-recept“) do 31. srpna 2017.

Nezapomeňte vždy uvést své jméno a kontakt, abychom Vás mohli pozvat na setkání všech, kdo se „soutěže – nesoutěže“ zúčastní. Setkání proběhne 5. října 2017 (čas a místo budou upřesněny v pozvánce). Také bude v kuchařce  u každého receptu uvedeno jméno.

Děkujeme Vám již nyní za vstřícnost a těšíme se nejprve na Vaše recepty a potom také na Vás.

Ladislav Turek, starosta obce

PhDr. Eva Kubíková, knihovnice