Výsledky soutěže - Namaluj skřítka, který bydlí v naší knihovně

06.04.2013 21:41

V pátek 5. dubna 2013 se konala další z malých slavností v knihovně –  vyhlášení výsledků výše uvedené soutěže, kterou v prosinci 2012 vyhlásila Obecní knihovna v Bohutíně spolu s Obecním úřadem v Bohutíně. Děti vytvářely skřítky libovolnou výtvarnou technikou  a poté  registrovaní čtenáři vybírali toho, který je nejkrásnější.

Do soutěže se přihlásilo celkem 12 dětí ve dvou kategoriích – do 7 let včetně a do 15 let včetně. Všechny jejich obrázky byly nádherné a 56 hlasujících to mělo velmi těžké (v každé kategorii měl každý jen jeden hlas). A jak to dopadlo?

Vítězem v kategorii mladších dětí se stal Michal Ric se svým skřítkem jménem Prezident.

V kategorii starších dětí zvítězila Kateřina Nováková se svým Kniháčkem a podle jejího popisu je to opravdu pilný skřítek, který přečte alespoň 20 knih za noc – získala celkem 11 hlasů. Na druhém místě se v této kategorii umístil Martin Chmel se skřítkem Štískem (9 hlasů) a na třetím místě Daniela Štorkánová s Raráškem v krabici (8 hlasů).

Z výsledků je jasně vidět, že hlasování bylo  opravdu těsné a musím říct, že každý skřítek měl někoho, komu se líbil úplně nejvíc a každý nějaký ten hlas získal.

Všechny děti obdržely z rukou starosty pana Ladislava Turka dárky, které se jim budou hodit pro jejich další výtvarné aktivity i nějakou sladkou dobrůtku.

Děkuji všem dětem, které se soutěže zúčastnily a vytvořily krásné skřítky, kteří jsou všichni dobří a naši knihovnu hlídají. Děkuji  vedení obce a zastupitelům, že vždy  v rozpočtu pamatují na penízky, za které mohu ceny dětem koupit. A pokud jste skřítky ještě neviděli, můžete se přijít do knihovny podívat – všichni jsou tam vystavení.

PhDr. Eva Kubíková