Adventní výšlap na Třemošnou

30.11.2013 00:37

Svazek obcí Podbrdského regionu a o.s. Brdy Res-publica pořádají Adventní výstup na Třemošnou

 

Po nedávných názorových konfrontacích dvou předsedů ohledně budoucího vývoje VVP Brdy došlo naopak k názorové shodě, která vyústila v pořádání společné akce ve formě Adventního výstupu na Třemošnou. Díky tomu se podařilo naplánovat a sestavit celkem 10 zastavení při putování na Třemošnou a zpět. Pravdou totiž je, že Příbram leží nedaleko nádherné přírodní lokality, která kromě své bohatosti nabízí i překrásné výhledy.

Proto jsme společně navrhli termín v sobotu 7. 12. 2013 s tím, že společně všichni vyrazíme ve 13.00 hod z parkoviště nad Orlovem směrem na Třemošnou. Celý výšlap včetně všech 10 krátkých zastavení, která budou například pojednávat o Brdských Vrcholech, VVP Brdy, Klimatických podmínkách, Historii osídlování Brd bude komentovaný. O texty a komentář se postaral Dr. Čámský z Brdy Res-Publica.

Svazek obcí Podbrdského regionu je naopak realizátorem mobilních informačních tabulí, na kterých budou ona zastavení probíhat. Na vrcholu Třemošné pak předseda Svazku obcí Podbrdského regionu Ing. Martin Matuna a předseda o.s. Brdy Res-publica JUDr. Pavel Čámský věnují turistům a návštěvníkům schránku s publikací všech textů na jednotlivých zastaveních, aby si je mohli všichni prohlédnout.

Celá trasa měří kolem 4 km a bude značena barevnými fáborky, takže kdo bude chtít, může si ji v klidu projít během sobotního odpoledne sám. Společně naše Svazky a sdružení věříme, že tento krok povede k široké debatě o rozvoji turistického ruchu v našem regionu, že se nám podaří ve společné spolupráci například s KČT realizovat tuto stezku ve fyzické podobě.

Všechny co mají Příbram a její okolí rádi zveme na společný Adventní výšlap na Třemošnou a těšíme se na setkání s Vámi.

Ing. Martin Matuna
Předseda Svazku obcí Podbrdského regionu