Cyklo-pěší propoj

01.10.2018 20:09

Nejprve se zdálo, že se projekt cyklo-pěšího propoje mezi Bohutínem a Příbramí nedotáhne do zdárného konce, ale opak se stal pravdou. Město Příbram nakonec ve svém rozpočtu našlo potřebné finanční prostředky a za finanční podpory obce Bohutín se spojení "bez aut" vybudovalo. Dne 26. 9. 2018 se u nově vyasfaltované cesty konalo setkání zástupců obcí Bohutín - starosta Ladislav Turek a místostarostka Mgr. Lenka Říhová, Příbram - v čele se starostou Ing. Jindřichem Vařekou, Vysoká u Příbramě, Láz, Vranovice, Modřovice, Lhota u Příbramě, Podlesí, zástupců provádějící firmy Strabag a občanů Bohutína. Cena projektu se pohybuje okolo 3.000.000,- Kč. Všichni zúčastnění se po stezce společně prošli.

Dne 27. 10. 2018 se budou podél tohoto propoje vysazovat lípy, na něž získal dotaci David Jelínek.