Masopust 2018

18.02.2018 17:46

Vážení občané,

17. únorem 2018 skončily masopustní štace bohutínských maškar. Nejprve se Bohutínští vydali 10. února podpořit průvod do Milevska, kde bylo k vidění mnoho nápaditých masek, ale také "staré známé".

13. února pak od ranního kuropění obcházely dvě skupiny Příbram, pozdravily známé, zahrála jim masopustní kapela, uspořádaly průvod Pražskou ulicí, kde je doprovodily děti z příbramských škol, zatančily a nakonec se setkaly se zástupcem města Příbram - místostarostou panem Mgr. Václavem Švendou.

Po příbramsk obchůzce následovala ta delší - bohutínská. Obě skupiny obešly dům po domu, zahrály, zatančily, pobavily se s jednotlivými občany Bohutína. Odpoledne pak vyšel průvod z areálu SK Litavan Bohutín, prošel celou západní částí obce, až dorazil před hasičskou zbrojnici, kde se konaly rozpustilé masopustní scénky. Masky byly přivítány starostou obce panem Ladislavem Turkem a převzaly z jeho úst povolení k provádění masopustních taškařic. To stvrdili s Fabánem a letitým "Kecalem" Jardou Kubíkem lahodným mokem. Do programu masopustního reje se zapojili i žáci ze ZŠ Bohutín.

Poslední štací bohutínských maškar bylo vystoupení v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách a ve skanzenu a statku ve Vysokém Chlumci. Odměnou jim bylo příjemné posezení v pivovaru...

Tuto opravdu tradiční akci, vždyť v Bohutíně probíhala již po dvaadevadesáté, navštívilo mnoho diváků a podpořilo i skvělé počasí. Nálada byla jako vždy rozverná.

Fotografie naleznete ve Fotogalerii jako Masopust 2018. Fotografie budou ještě doplněny.