Masopust 2020

03.03.2020 12:58

Nejdéle trvající akce v obci Bohutín se udála dne 25. 2. 2020. Masopustní průvod, jemuž předcházely celodenní obchůzky obcí i Příbramí, vyšel v 15:30 z areálu SK Litavan Bohutín. Po čtvrté hodině dorazil k hasičské zbrojnici, kde nejprve starosta obce vydal masopustníkům povolení k vykonávání taškařic, přivítali se naši přátelé z Milevska a společně si všichni zatancovali.

Poté následovaly dvě scénky. Jedna předvším určená dětem O Smolíčkovi, jak ho nezbedné jazinky vylákaly a odvedly pryč. Druhá byla spíše pro dospělé. I když se některým scénám z masopustního Švejka smály i děti.Myslím, že na klistýr nejeden účastník reje nezapomene.

SDH Bohutín a obec Bohutín si zaslouží poděkování za organizaci, všechny masky za svou skvělou náladu a vám děkujeme, že jste nás přišli podpořit.

Bohutínské maškary však vyjely již 22. 2. 2020 do průvodu do Milevska (bohutínský masopust je součástí Českomoravské unie maškarní). Týden poté, tedy 29. 2. 2020, se svým vystoupením vyrazily masky z Bohutína do areálu Ševčinského dolu V Hornickém muzeu na Březových Horách aodpoledne do Skanzenu ve Vysokém Chlumci.

Odkazy na TV Fonka:

www.youtube.com/watch?v=VC4GYEKt2bs

www.youtube.com/watch?v=q3Iu0_AcJm0

Článek ze Sedlčanska od autora a fotografa pana Františka Vávry: www.sedlcansky-kraj.cz/cz/clanek/masopust-v-podhradi-nezklamal.html

Fotografie ze všech masopustních dnů najdete ve Fotogalerii: Masopust 2020.