Prezentace NS Třemošná

07.12.2013 20:57

Dnes za sice ne úplně příznivého počasí se podařilo odprezentovat společný projekt Svazku obcí Podbrdského regionu a občanského sdružení Brdy Res-publica a to potenciální Naučnou stezku Třemošná. Sraz byl ve 13.00 hod na parkovišti v Orlově a byli jsme všichni příjemně překvapeni, že se celé akce zúčastnilo v tomto počasí 41 návštěvníků a 2 psi. Na celý Adventní výšlap dorazili i návštěvníci z Tmaně nebo Strašic. 
Na cestě nás čekalo celkem 10 zastavení u zalaminovaných tabulí, u kterých vždy provedl odborný výklad JUDr. Pavel Čámský, předseda občanského sdružení Brdy Res-publica. Tematicky jsme se dotkli vodních zdrojů v Brdech, fauny a flóry, klimatických podmínek nebo geomorfologie. Na vrcholu Třemošné jsme u posedu pak společně instalovali schránku se všemi texty z jednotlivých zastavení. Ač to nepovažujeme za historický okamžik, domníváme se, že je to příjemné zpestření vrcholu Třemošná, kam směřuje během roku nemálo turistů a výletníků. 
Celá akce byla povedená a společně jsme se shodli, že v podobném duchu budeme pokračovat. Navíc je zcela zřejmé, že Příbramáci a okolní jsou po turistice lační a je třeba s celou situací něco udělat. Z celé akce si můžete prohlédnout i fotogalerii: https://www.podbrdsko.com/ns-tremosna/#!

 

 

Ing. Martin Matuna
Předseda Svazku obcí Podbrdského regionu.